Son zamanlarta adına sıkça rastladığımız duvar çıtalama, duvar çıtası modelleri  gibi kelimeleri bir karşılık olarak poliüretan çıta modelleri hazırlanmış harika tasarımları sizinle bu başlık altında paylaşmaya devam edeceğiz.

Duvar çıtası hangi malzemeden yapsam daha kullanışlı olur?

Bu soruya cevabımız tabiki poliüretan çıta modeli olacaktır, ahşap çıtalar gerek yüzey düzlüğü ve keskinlik olarak poliüretan çıta seviyesine ulaşabilmektedir. Ve suya neme karşı oldukça hassas bir yapıcı vardır. Zeminlere yapıştırmada ve uygulamada oldukça zor ve zahmetlidir ve son görünümde yinede poliüretan çıta modelinin estetikliğini vermez.

Alçı çıta modelleri yine alçı gibi suya ve neme karşı dayanıklı değildir, kırılgan yapısı ve ağırlığı  nedeniyle ve uygulamadaki zahmeti ile yine poliüretan çıtanın gerisinde kalır, Eps köpük çıtaları hiç kıyas yapmıyorum zaten yinede bilmeyenler bilgi sahibi olsun diye eksilerini sayıyorum. Eps çıta yüzeyi çok yapay görünüyor, 40 dansite gibi çok düşük bir sertliğe sahip olduğu için daha montaj anında ezilmeye başlıyor. Solvent bazlı boyalar ile boyamanız mümkün değil hemen erimektedir. ısı dayanımı oldukca düşüktür. En büyük avantajı eps çıta fiyatları oldukca ucuzdur.

Şimdi Duvar çıtası tasarımlarımızdan oluşan galerimizi sizlerler paylaşıyorum